„SYRENI ŚPIEW” JUŻ W MAJU W GDAŃSKU! [ZAPISY]

Lucciola Ladies Rock Camp nareszcie przybija do bałtyckich portów! Po raz pierwszy obóz o owianej niejedną legendą nazwie „Syreni śpiew” odbędzie się w Gdańsku w dniach 1-5 maja. Syreny, przybywajcie!

Po raz kolejny udowodnimy, że kobiety są urodzonymi gwiazdami rocka, a my pomagamy im tylko wydobyć ich talenty i pokazać je światu. Tym razem zrobimy to jeszcze skuteczniej, ponieważ uczestniczki obozu dowiedzą się, że nie trzeba całe życie czekać na idealny skład kapeli i jeśli gra im w duszy, to komputery pomogą tę muzykę przenieść na scenę.

Tym razem na obozie powstaną 3 klasy:

– tworzenia bitów i produkcji muzycznej,

– gitary elektrycznej i basu,

– śpiewu.

Tak, to komputery zastąpią nam perkusję, pomogą stworzyć bity i podkłady, dzięki którym, dogrywając np. gitarę lub bas oraz wokal dziewczyny tak naprawdę będą mogły tworzyć własną muzykę, nagrywać własne piosenki i puszczać je w świat.

Nikt zresztą nie opowie tego lepiej niż facetka, która Wam to wszystko pokaże, czyli Zosia Hołubowska, która właśnie w ten sposób robi muzykę w swoim projekcie Mala Herba oraz współtworzy w trio Wilcze Jagody:

– Bity, rytmy, sekwencje i patterny. Podstawy robienia bitów i podkładów na komputerze (Ableton Live) i na maszynach perkusyjnych. Pogadamy o tempie i rytmie, a następnie weźmiemy się do roboty. Dowiecie się jak budować bity, klipy, patterny i jak układać je w kawałki/ piosenki oraz jak urozmaicić kompozycję o pady. Wypróbujemy najróżniejsze maszyny perkusyjne i sekwencery oraz poeksperymentujemy ze stworzeniem własnych sampli/ dźwięków. Odczarujemy MIDI i stworzymy set up do grania na żywo z komputera albo hard-ware’u (czyli zestawu syntezatorów).

I nie martwcie się, że nic, albo niewiele teraz z tego rozumiecie, tylko już się ekscytujcie tym, że po obozie będziecie posiadały tę SUPERMOC!

Klasę gitar i basu poprowadzi najjaśniejsza gwiazda trójmiejskiej sceny alternatywnej – Joanna Kucharska. Basistka m.in. w zespołach Kiev Office i Lonker See, nierzadko sięgająca też po gitarę w różnych własnych muzycznych projektach. Artystka wizualna. Pokaże zarówno tym zupełnie początkującym, jak i lekko już zaawansowanym gitarzystkom i basistkom, że oba te instrumenty czynią czary razem i osobno.

Wokalistki natomiast trafią pod skrzydła Ani Miądowicz, którą przedstawiamy tylko z formalności: wokalistka i flecistka legendarnego zespołu Oczi Cziorne! Ten zespół to nie tylko filar trójmiejskiej sceny muzycznej od ponad 30 lat, ale również pierwszy całkowicie kobiecy zespół rocka alternatywnego w historii polskiej muzyki. Dziewczyny grały m.in. w Jarocinie w latach ’80, a teledyski kręcił im Yach Paszkiewicz, do ich składu w różnych momentach dołączali też panowie, m.in. Wojciech Mazolewski. Zespół gra do dzisiaj, a Ania od początku stanowi jego filar wokalno-instrumentalny oraz tekstowy. I to ona pomoże naszym przyszłym Syrenom wydobyć głos.

Obóz odbędzie się w dniach 1-5 maja 2018 r. w Gdańsku.

Warsztaty będą trwały przez 4 dni, a nasze nauczycielki poprowadzą je w przestrzeni Inkubatora Sąsiedzkiej Energii przy ul. Reduta Wyskok 2 na Dolnym Mieście. Jest to miejsce wyjątkowe, które swoją działalnością pomaga i pobudza mieszkańców jednej z najpiękniejszych, ale też do niedawna zapomnianych dzielnic Gdańska. Organizują pomoc psychologiczną, porady prawnika, różnego rodzaju warsztaty, a tym razem zapraszają do siebie Lucciolę!

Ostatniego dnia obozu – 5 maja uczestniczki, które utworzą trzy zespoły, zagrają koncert w jednym z najnowszych, ale już jednym z najlepszych muzycznych klubów Gdańska – w Ziemi. Jest to lokal – siostra sopockich Dwóch Zmian, które prowadzi ta sama spółdzielnia socjalna złożona z artystów, tancerzy, muzyków i animatorów kultury. Można więc spokojnie uznać, że w Ziemi my i nasze Syreny będziemy się czuły, jak w domu.

Obóz odbędzie się w partnerstwie z Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, które wspomoże nas sprzętowo oraz ze Stowarzyszeniem Nasiono, które pomoże nam zadbać o dźwięk i rozdźwięk.

Zapewniamy:

– naukę robienia bitów, gry na gitarze i basie oraz śpiewu,

– dodatkowe zajęcia zaproponowane przez organizatorki obozu (m.in. warsztat pisania tekstów),

– koncert w klubie Ziemia w Gdańsku Wrzeszczu,

– wegański obiad codziennie w dniach warsztatów,

– zarejestrowanie efektów Waszej pracy w postaci nagrania z koncertu.

Cena obozu: 900 zł płatne w dwóch ratach.

Zgłaszajcie się! Niech usłyszą Wasz „Syreni śpiew”…

ZGŁOŚ SIĘ NA OBÓZ TUTAJ!