Historia i misja

Stowarzyszenie zajmuje się wspieraniem i prowadzeniem niszowych działań kulturalnych, twórczych i edukacyjnych, wspiera też działania osób należących do mniejszości społecznych. Zależy nam, aby poza formułą prezentacji różnych propozycji artystycznych, zaistniało również twórcze uczestnictwo, transfer wiedzy i umiejętności mające na celu zmotywowanie kobiet do podjęcia działań.

Od listopada 2011 r. stowarzyszenie organizuje festiwal Kobieca Transsmisja, który wystartował już w grudniu 2009 r.  jako nieduży i niezależny koncert, podczas którego na scenie pojawiły się wyłącznie kobiety.Wtedy to  okazało się, że damska scena w Polsce ma moc i siłę przebicia. Teraz Kobieca Transsmisja to tydzień imprez wypełnionych intensywnym graniem i inspirującymi spotkaniami, ale również uczeniem się i tworzeniem. Choć większość wydarzeń przygotowują  kobiety, to Kobieca Transsmisja  skierowana jest do wszystkich.

Kolejnym celem stowarzyszenia jest organizacja Girls Rock Camp, czyli tygodniowych obozów rockowych dla dziewczynek, podczas których uczą się  gry na instrumentach, logistyki zakładania zespołu i promowania własnej twórczości.

Jeszcze jednym celem Stowarzyszenia jest wydawanie i promocja płyt artystek biorących udział w Festiwalu Kobieca Transsmisja. Na swoim koncie mamy dwa wydawnictwa: płyta zespołu rockowego Translola i kompilacja artystek występujących podczas festiwalu.