Sierpień Pod Znakiem Karioki

Jak co wakacje, zaprosiłyśmy na niezapomniane 6 dni 17 polskich nastolatek, którą chcą grać punk rocka, stanąć na scenie i przekonać się, że wszystko jest możliwe. W dniach 20-25 sierpnia w Krakowie odbywa się Karioka Girls Rock Camp Kraków, czyli obóz rockowy dla dziewczyn w wieku 12-18 lat.

Kolejny raz w salkach prób przy ul. Na Zjeździe 8, uczestniczki nauczą się podstaw gry na basie, gitarze, perkusji oraz zapoznają się z tajnikami śpiewania w zespole,  ostatniego dnia obozu zagrają koncert w Pięknym Psie na ul. Bożego Ciała.

Przyszłe Karioki uczyły będą w tym roku znakomite nauczycielki: gitary – Julia Szostek z zespołu Rosa Vertov, wokalu – wokalistka i raperka Duśka Wacławik vel ZuoZone, basu – barda Śląska i okolic Anka Cichowska, perkusji – Ala Wach z zespołów Brudne Serca i PUH.

Pomogą im w tym wolontariuszki, z których większość to dziewczyny, które same kiedyś zostały Kariokami: Katarzyna Jałocha, Orka Politowicz, Lidia Mika, Madzia Mazurek, Hania Olejniczak.

Mamy też gościa specjalnego -Siksę, która poprowadzi warsztat mocy, czyli warsztat wzmacniający przed występen na scenie.

Dodatkowo na finał koncertu wystąpi Got Art, czyli nasza ubiegłoroczna Karioka z autorskimi piosenkami. Towarzyszyć m.in będzie jej Maja Wikieł, basistka również z zeszłorocznej Karioki. Koncert odbędzie się 25 sierpnia o godz. 18.00 w klubie Piękny Pies. Tego absolutnie nie można przegapić !
Projekt realizowany m.in w ramach Programu minigranów ArcelorMittal Poland „Działamy lokalnie” , jak również dzięki wsparciu wspaniałych prywatnych darczyńców ♥