Ruszyły zapisy na Królowe Bitu – Lucciola Ladies Hip-Hop & Electro Camp!

Już w marcu w Krakowie rozpocznie się pierwszy i jedyny w Polsce obóz hip-hopowo – elektroniczny dla kobiet. Wzorem rockowych obozów dla starszych dziewczyn Lucciola Ladies Rock Camp, warsztaty mają na celu zachęcić dorosłe kobiety do wejścia na drogę muzycznej twórczości. Tym razem poprzez rapowanie i tworzenie muzyki elektronicznej.

Podczas warsztatów uczestniczki poznają tajniki tworzenia hip-hopowych bitów i podstaw muzyki elektronicznej oraz nauczą się rapowania, począwszy od tworzenia rymowanych tekstów z duszą.

Nauki pobierać będą od znakomitych nauczycielek. Pracy z dźwiękami będzie uczyła Włoszka Anna Trivella, absolwentka kolegium sztuk wizualnych w Wenecji, autorka kursów dla DJ-ów i współtwórczyni projektu Woman Sounds, który łączy kobiety zajmujące się muzyką elektroniczną. Walkę ze słowami, rymami i rapowaniem uczestniczki stoczą pod opieką najlepszych polskich raperek ZuoZone i Lilu. Obie nie boją się eksperymentować ze stylami muzycznymi oraz sięgać po inne niż stricte hip-hopowe środki wyrazu.

Anna Trivella – absolwentka kolegium sztuk wizualnych w Wenecji, autorka kursów dla DJ-ów i współtwórczyni projektu Woman Sounds, który łączy kobiety zajmujące się muzyką elektroniczną. Trivella tworzy muzykę dla niezależnych włoskich teatrów i galerii. Pod okiem Anny, uczestniczki przy pomocy prostego oprogramowania, nauczą się tworzyć muzykę elektroniczną, przygotują swoje własne podkłady muzyczne, czyli będą ciąć sample, loopować i tworzyć bity.

ZuoZone (Duśka W.) – człowiek renesansu. Tak można określić kogoś kto robi WSZYSTKO i robi to dobrze. Deska, rap, „szczurki jurki” i „maluj gripy” to tylko niektóre z zajęć Dusi Wacławik, czołowej warszawskiej artystki undergroundowej, graficzki, animatorki i scenografki. Wraz z uczestniczkami ZuoZone będzie ćwiczyć kreatywność, rymować i rozmawiać o sposobach na pisanie piosenek.

Lilu – rapuje bo chce, a nie dlatego, że nie umie śpiewać, gdyż totalnie umie. Rapować zresztą też, co w komplecie jest zjawiskiem w Polsce zupełnie niespotykanym. Siłą rzeczy, jako raperka, potrafi również pisać teksty i jako bezczelna wokalistka posiada umiejętność gry na kilku instrumentach i zna podstawy kompozycji. Wyrosła na hip-hopie (i jako dzieciak, i jako artystka), ale grzebała też w reggae, r’n’b, jazzie, poezji śpiewanej i kilku gatunkach, które jeszcze nie zostały nazwane i prawdopodobnie nigdy im to nie grozi. Lilu pomoże uczestniczkom w napisaniu własnego tekstu i nauczy go zarapować lub zaśpiewać

Zgłoszeń można dokonywać przez stronę:http://lucciola.rockcamp.com.pl/krolowe-bitu/