Lucciola w Nowicy - obóz muzyczny dla kobiet. Poziom zaawansowany. Nowica 2017. Przygotowania i koncert finałowy. Organizator: Kobieca Transsmisja. 16–22.07.2017. Fot. Basia Budniak

NOWICA 2018, czyli Lucciole jadą na wakacje GRAĆ ROCKA!

Po raz trzeci zapraszamy Was latem do cudownej łemkowskiej wsi Nowica w Beskidzie Niskim na dwa obozy Lucciola LRC dla początkujących i zaawansowanych rock woman.

Z grupą początkujących gwiazd rocka spotkamy się na miejscu 15 lipca w niedzielę, a z tymi bardziej zaawansowanymi tydzień później – 22 lipca.

Zajęcia muzyczne na każdym z turnusów będą trwały 6 dni, od poniedziałku do soboty, kiedy to uczestniczki zagrają koncert finałowy na plenerowej scenie w Nowicy 9. W niedzielę z bólem serca rozjedziemy się do domów.

W tym roku, jak zawsze, niewątpliwej przyjemności uczenia Was podjęły się super nauczycielki.

W grupie początkującej są to:

– lekcje gitary poprowadzi Julia Szostek z zespołu Rosa Vertov,

– na basie nauczy Was grać Kasia Sobolewicz (K’ate) i poprowadzi warsztat „Jak zrobić piosekę”,

– perkusistkom da wycisk Żaneta Seweryn (Translola, Foch),

– z wokalistek profesjonalnie Moc Głosu wydobędzie Agata Bargiel.

Zaawansowane uczestniczki poprowadzą:

Mariliss Rita Lin (GASZ, Demon’s Cage Ensemble) – gitara,

Małgorzata „Tekla” Tekiel (Będzie Dobrze, Pudelsi, Pochwalone) – bas,

Hilary Binder (Sabot, Polemica) – perkusja,

Ania Brachaczek (Los Trabantos, SIQ, Panny Wyklęte, Biff) – wokal.

Warsztaty na obu obozach odbywać się będą w sesjach przedpołudniowych i popołudniowych, z przerwą na obiad.

Dodatkowo na obozie zaawansowanym Mariliss poprowadzi warsztat z kompozycji dla wszystkich chętnych, który będzie cyklem codziennych godzinnych zajęć. Czego będzie dotyczył? Tak opisała go prowadząca: podstawy kompozycji – na luzie i konkretnie. Dowiecie się, jakie 4 akordy tworzą większość popowych hitów oraz jak napisać bluesowy kawałek. Nauczymy się grać smutno, radośnie, etnicznie. Będziemy tak manipulować dźwiękami, by z kilku kolorów tworzyć zupełnie odmienne pejzaże.

Czego więc nauczycie się na naszych obozach?

Dziewczyny, które nigdy nie grały na instrumencie, na który się zapisują lub miały z nim do czynienia bardzo sporadycznie:

podstawy gry na instrumencie, strojenie, podłączanie instrumentu i ustawianie wzmacniacza, budowanie prostych partii instrumentalnych, praca w zespole – budowanie prostych utworów/granie coverów. Własny instrument nie jest wymagany.

Dziewczyny, które grają na instrumencie min. rok:

gra na instrumencie (program rozszerzony), style i techniki gry, podstawy teorii (gama, tonacja, interwały), podstawy kompozycji i aranżacji, praca w zespole – budowanie i aranżowanie utworów/granie coverów. Indywidualne lekcje z nauczycielkami, dostosowane do potrzeb uczestniczek. Mile widziany (ale nie wymagany) własny instrument.

Oprócz nauki gry na instrumentach: gitara, bas, perkusja i warsztatów wokalnych przewidziane są też zajęcia z pisania tekstów i improwizacji. Planujemy codzienne muzyczne jamy na rozgrzewkę, no i nie zabraknie też wieczornych jam sessions ze świetnymi muzykami – prawdziwymi hipisami.

W trakcie obozu powstanie kilka zespołów, które od środy będą pracowały nad swoim koncertowym repertuarem.

Muzyka, muzyka, muzyka to podstawa, ale… nie jesteśmy obojętne na wspaniale okoliczności przyrody, które będą nas otaczać. Będzie czas i na spacery i na brodzenie w rzece i na tańce przy ognisku.

W ramach obozu zapewniamy:

– instrumenty dla grupy początkującej,

– naukę gry, śpiewu i szkolenie warsztatu muzycznego na poziomie mistrzowskim,

– sprzęt nagłośnieniowy,

– organizację koncertu,

– 7 noclegów w ośrodku Nowica 21, w dwu-, trzy-, cztero- i ośmioosobowych pokojach w drewnianych domach,

– 6 obiadów,

– niezmierzoną dawkę entuzjazmu, satysfakcji, szczęścia, euforii, wzruszenia, ekscytacji i jakich tylko pozytywnych emocji zapragniecie.

Cena obozu: 1600 zł

KLIKNIJ I ZGŁOŚ SIĘ NA OBÓZ