Transsmisja 2016

Program / Galeria / Video

Kobieca Transsmisja 2016

Kobieca Transsmisja, czyli jeśli rewolucja nadejdzie, to zrobią ją dziewczyny!

O Kobiecej Transsmisji można napisać wiele – znakomite artystki, niepokorna sztuka, kobiece granie, ale chyba najtrafniej ujęła to Sylwia Chutnik: To taka Transmisja Dziewczyńskich Danych, najlepsza na świecie terapia dla kobiet nie wierzących w swoje możliwości. Warsztaty, koncerty, spotkania i knucie – po kilku dniach wszystko jest wiadome: jeśli rewolucja nadejdzie, to zrobią ją dziewczyny!


Trochę konkretów

W dniach 24-27 listopada w Krakowie odbędzie się 8. edycja festiwalu Kobieca Transsmisja.

Festiwal Kobieca Transsmisja to spotkanie ze sztuką tworzoną przez kobiety, przygotowane z myślą o tych, którzy chcą wysłuchać koncertów znakomitych artystek, obejrzeć filmy i wystawy, a także wziąć udział w twórczych warsztatach prowadzonych przez niebanalne osobowości.

Ogromna pasja organizatorów, czyli: Ewy Langer, Pauliny Bisztygi i Leszka Gnoińskiego, a także coraz większa popularność festiwalu wśród słuchaczy i wykonawczyń, sprawiły, że z niezależnego koncertu punkowego, od którego wszystko się zaczęło, Kobieca Transsmisja stała się rozpoznawalnym i docenianym festiwalem muzycznym. W ciągu kilku lat udało się zaprosić artystki niezwykłe, między innymi: Rykardę Parasol, Candice Gordon, Oczi Cziorne, Ballady i Romanse, Pochwalone, Mass Kotki, Translolę, Alinę Orlovą, Repetitor, Decibelles i wiele innych.

W tym roku Transsmisja skupia się na polskich artystkach. Będą powroty legend po latach, rockowe, folkowe i elektroniczne debiutantki, a także rapowe objawienia sieci.
Jak co roku, Transsmisja nagłaśnia obrzeża, omijając główny nurt. EL Banda, Pochwalone, Guova, Niskie Ciśnienie, Vittuma, Wilcze Jagody, Rosa Vertov to mieszanka różnych gatunków i gwarancja wysokiej jakości.
Festiwal Kobieca Transsmisja to również oryginalne warsztaty. W trakcie tegorocznej edycji, włoska producentka Anna Trivella wprowadzi uczestniczki w świat domowego składania dźwięków, a weteranka Joanna Słowińska nauczy białego śpiewu.


Dziewczyny o Kobiecej Transsmisji

„Kobiece wymyślanie i wspólne realizowanie pomysłów jest zawsze pełne energii i tego specyficznego klimatu sekretów z podwórka. Hej, mamy pomysł, ale cicho sza: powiem ci na ucho, że wymyśliłam super festiwal dla kobiet. A ty się dołączysz, dołączą się też inne dziewczyny. Zrobimy coś RAZEM, to będzie tajemnica. A potem spotykają się, kombinują i naradzają. Jest wiele śmiechu i najbardziej dziwnych pomysłów. Aż w końcu przychodzi czas na realizację idei.
I nagle włącza się tryb profesjonalizmu i koncentracji. Z emocji rodzi się siła, która zatacza coraz szersze kręgi i zagarnia nowe osoby. To taka Transmisja Dziewczyńskich Danych, najlepsza na świecie terapia dla kobiet nie wierzących w swoje możliwości. Warsztaty, koncerty, spotkania i knucie – po kilku dniach wszystko jest wiadome: jeśli rewolucja nadejdzie, to zrobią ją dziewczyny!”

Sylwia Chutnik

„Mentoring is essential in the arts. What better way to introduce you women to music, than lady fest where they can show their talent and collaborate with other like-minded women?!”

Rykarda Parasol


Organizatorzy

Ewa Langer
basistka Transloli i PRL-u, współtwórczyni Karioka Girls Rock Camp – obozu rockowego dla dziewczynek i Lucciola Ladies Rock Camp – obozu rockowego dla nieco starszych dziewczyn

Paulina Bisztyga
szansonistka, autorka tekstów, dziennikarka muzyczna

Leszek Gnoiński
dziennikarz, reżyser i autor kilku książek, między innymi o Kaziku i Myslovitz


Kobieca Transsmisja VIII ladyfest w Małopolsce
24-27 listopada 2016 – Kraków