Program

27 listopada

Studio Zwierzyniec, ul. Kraszewskiego 15/3, 17.00 – ­18.30
Warsztat „Melodie ciała”
Prowadzenie: Agata Bargiel

„Moją pasją życiową jest praca z głosem, śpiew, improwizacja, uwalnianie głosu. W swojej pracy łączę techniki ekspresyjne i psychosomatyczne, korzystając z ćwiczeń zaczerpniętych z teatru fizycznego, jogi i pracy z potencjałem energetycznym. Ugruntowuje mnie muzyka korzeni. Śpiew biały, który daje moc i przestrzeń”.

Bilety -30 zł

Kawiarnia Naukowa, ul. Żółkiewskiego 19
19:00-20.00

Wernisaż prac graficznych i malarstwa Aminy Dargham, Susany Salama i Sylvi Batyckiej

20:00 -21.00
Koncerty zespołów powstałych w trakcie Lucciola Ladies Rock Camp i Karioka Girls Rock Camp

21.00-00.00
Koncerty festiwalowe

Tygrysice – zespół powstał z miłości do riot grrrl, żeńskiego hip hopu oraz polskiej muzyki przełomu lat ’80 i ’90. Tygrysice są dla nas przede wszystkim swoistym manifestem politycznym, a naszą postawą chcemy pokazać, że dziewczyny mogą grać i to w girls-bandach właśnie tkwi największa siła. Dlatego ‚skład jest płynny’ a każda z Tygrysic gra na co najmniej trzech różnych instrumentach”

Decibelles – melodyjny krzyk. Tak właśnie można scharakteryzować muzykę trzech dziewczyn z Lyonu. Do tego dobry warsztat, radość z przebywania na scenie, żywiołowość i otwartość. Każda epka Decibelles jest lepsza od poprzedniej. Rebeliantki-załogantki po raz pierwszy w Polsce. Po raz pierwszy w Krakowie.

Repetitor – Niepokorni. Młodzi. Wkurzeni. Post-punkowe trio z Belgradu. Wspólne dzieło Borisa Vlastelicy (gitara i wokal), Any-Mariji Cupin (bas i wokal) oraz Mileny Milutinović (perkusja).

Bilety -15 zł


28 listopada

Żywa Pracownia, ul. Lwowska 30, 12.00-14.00
Warsztat białego śpiewu

Prowadzenie: Joanna Słowińska

Joanna Słowińska wykorzystuje elementy techniki ruchu Emila Jaques­Dalcroze’a (plastique animée). W technice białego głosu i polskiej pieśni ludowej odnajdziecie własną drogę poszukiwania wewnętrznej pieśni, innej dla każdego z nas.

Bilety – 30 zł

Szpitalna Jeden, ul. Szpitalna 1, 16.00 -18.00
Warsztat DJ-ski dla początkujących
Prowadzenie: Ena Lind

Wprowadzenie do mieszania z płyt winylowych i CD. Zapoznanie ze sprzętami takimi jak gramofony, mixer itd. Warsztat będzie prowadzony w języku angielskim. Ilość miejsc ograniczona.

Bilety – 30 zł

Wieczór DJ-ski, 22:00

Olivia Ungaro – wyznawczyni kultu płyt winylowych. Na polskiej scenie elektronicznej od dwunastu lat. Ze swoim bratem Kinzo Chrome tworzy kolektyw Chrono Bross. Była współtwórczynią (wraz z Chino) klubogalerii Radar – jednego z najorginalniejszych miejsc w Polsce z muzyką techno. Najbardziej lubi surowe i mroczne brzmienie muzyki techno, kwasowość muzyki acid, głębię cosmic, prostotę electro i ciepło muzyki house.

Kim – styl muzyczny Kim to szeroko pojęta elektronika, nie ogranicza się ona bowiem do konkretnych gatunków. Łącząc ze sobą wszystko wedle gustu i uznania, wciąż poszukuje nowych brzmień. Jedna z założycieli grupy towarzysko-artystycznej ME.NE.LE / HOLA! / Deep We Can / Przyjaciele w tańcu. Ma na swoim koncie imprezy w klubach w całej Polsce, a także w Londynie, Berlinie, Brukseli i Grodnie. Miłośniczka winyli.

Charlie – urodzona w Berlinie, mieszkająca w Polsce. Swoje mixy opiera na dźwiękach głębokiego electro, acidu i niebanalnych utworach disco. Grywała, m.in. w Paryżu, w słynnym Klubie La Java oraz w radiu Rinse FM. Nagrała też sety dla Cracki Records oraz dla radia Dublab z Kolonii.

Ena Lind – jedna z ciekawszych przedstawicielek berlińskiej sceny house. Ciepłe brzmienie, ogromna charyzma i umiejętność zarządzania kilkutysięczną publicznością, czynią z niej artystkę wyjątkową.

Electric Indigo – wiedeńska DJ-ka, kompozytorka, autorka muzyki do spektakli teatralnych. Jej sety grane w klubach Europy, Azji i obu Ameryk to różnorodna i inteligentna interpretacja techno. Wydawała w legendarnej wytwórni Hard Wax. Od 1989 roku rozwija międzynarodową platformę przeznaczoną dla DJ-ek, artystek i producentek, która została stworzona w celu promowania, wzajemnego wsparcia, komunikacji oraz pokazaniu, że kobiety DJ-ki istnieją i mają się dobrze.

Elwira Wojtunik – artystka wizualna, kuratorka, VJ-ka. Założycielka i członkini duetu artystycznego znanego jako Elektro Moon Vision. Realizuje projekty multimedialne, instalacje interaktywne oraz wielkoformatowe projekcje, w tym mapping i projekcje sceniczne. Ich prace były wielokrotnie pokazywane i doceniane w trakcie międzynarodowych festiwali prezentujących nowatorską sztukę wizualną.

Bilety – 15 zł

Plama, ul. Kościelna 7, Nowy Targ, 19:00
Koncerty festiwalowe

Magda Piskorczyk i Ula Stosio – Magda Piskorczyk to wokalistka śpiewająca dojrzałym, niskim, „czarnym” głosem. Gra na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afroamerykańskiej i afrykańskiej.

Paulina Bisztyga – wokalistka, kompozytorka, poetka i dziennikarka radiowa. O jej twórczości można powiedzieć wiele (i wielu to zrobiło!), ale jedno jest pewne: Paulina Bisztyga jest artystką charyzmatyczną i nietuzinkową, a jej poezja w połączeniu z niezwykłą barwą głosu, sprawia, że koncerty w jej wykonaniu na długo zapadają w pamięć i serca słuchaczy.


29 listopada

Paradox, ul. Krupnicza 38, 18:00
Pokaz filmu „We are the best”, reż. Lukas Moodyson (Szwecja)

Trzy nastolatki postanawiają założyć w Sztokholmie zespół punkowy. Miłość do muzyki, inicjacja alkoholowa, kłótnie i ogromna chęć grania.

Bilety- 10 zł

Radio Kraków studio im. Romany Bobrowskiej, al. J. Słowackiego 22, 19:00
Koncert finałowy Aliny Orlovej

Alina Orlova – litewska autorka tekstów, muzyki, wokalistka, showmenka, zjawisko. Dziecko i dojrzała artystka, akustyczne instrumenty i zręcznie wykorzystywana elektronika, anioł z burzą rudych włosów i łobuzica. Osobowościowe i artystyczne sprzeczności w połączeniu z niezwykłą muzykalnością i talentem, czynią Orlovą artystką magnetyczną, która, mimo czegoś w niej eterycznego, silną ręką dyryguje uważnością publiczności. Guzikowy akordeon, fortepian, przy którym Alina osobliwie się zachowuje i niepowtarzalny głos, to atrybuty, które w zupełności wystarczają jej do stworzenia niezwykłego widowiska.

Bilety – 30 zł (w przedsprzedaży), 40 zł (w dniu koncertu)