Transsmisja 2015

Program / Zespoły / Warsztaty / Sztuki wizualne / Film / Plakaty / Galeria / Video

transsmisja-2015-banner

VII Lady Fest w Małopolsce
27-29 listopada 2015

Listopad bez Kobiecej Transsmisji? Niemożliwe. Dlatego zapraszamy na kolejną edycję jednego z najciekawszych jesiennych festiwali w Krakowie. W tym roku proponujemy trzy dni pełne emocjonujących koncertów, pouczających warsztatów, zwariowanych setów didżejskich, wyjątkowych wernisaży i wystaw, niezwykłych filmów – wszystkie wydarzenia z kobietami w rolach głównych.


Zaczynałyśmy osiem lat temu niepozornie, choć niepokornie – od koncertu, podczas którego na scenie pojawiły się same kobiety. W ciągu kolejnych kilku lat okazało się, że damska scena ma moc i siłę przebicia, a na scenach festiwalu pojawiały się takie wykonawczynie jak Amerykanka Rykarda Parasol, Olivia Anna Livki, Ballady i Romanse, Rosjanki z Iva Nova, Irlandka Candice Gordon, Super Girl & Romantic Boys, Vattican Punk Ballet, Pochwalone, Mass Kotki, Drekoty, Ogoya Nengo czy Translola i Paulina Bisztyga. Ta lista zostanie przedłużona o kolejne wyjątkowe Panie występujące podczas Kobiecej Transsmisji 2016.


Wykonawczynie i wykonawcy Kobiecej Transsmisji 2015:

Alina Orlova

Absolutna headlinerka tegorocznej edycji i spełnienie naszych transsmisyjnych marzeń. Litewska autorka tekstów, muzyki, wokalistka, showmenka, zjawisko.Dziecko i dojrzała artystka, akustyczne instrumenty i zręcznie wykorzystywana elektronika, anioł z burzą rudych włosów i łobuzica. Osobowościowe i artystyczne sprzeczności w połączeniu z niezwykłą muzykalnością i talentem, czynią Orlovą artystką magnetyczną, która, mimo czegoś w niej eterycznego, silną ręką dyryguje uważnością publiczności. Guzikowy akordeon, fortepian, przy którym Alina osobliwie się zachowuje i niepowtarzalny głos, to atrybuty, które w zupełności wystarczają jej do stworzenia niezwykłego widowiska.

Decibelles

Melodyjny krzyk. Tak właśnie można scharakteryzować muzykę trzech młodziutkich dziewczyn z Lyonu. Do tego dobry warsztat, radość z przebywania na scenie, żywiołowość i otwartość. Każda epka Decibelles jest lepsza od poprzedniej. Rebeliantki-załogantki po raz pierwszy w Polsce. Po raz pierwszy w Krakowie.

Repetitor

Niepokorni. Młodzi. Wkurzeni. Post-punkowe trio z Belgradu. Wspólne dzieło Borisa Vlastelicy (gitara i wokal), Any-Mariji Cupin (bas i wokal) oraz Mileny Milutinović (perkusja).

Electric Indigo

Wiedeńska DJ-ka, kompozytorka, autorka muzyki do spektakli teatralnych. Jej sety grane w klubach Europy, Azji i obu Ameryk to różnorodna i inteligentna interpretacja techno. Wydawała w legendarnej wytwórni Hard Wax. Od 1989 roku rozwija międzynarodową platformę przeznaczoną dla DJ-ek, artystek i producentek, która została stworzona w celu promowania, wzajemnego wsparcia, komunikacji oraz pokazaniu, że kobiety DJ-ki istnieją i mają się dobrze.

Ena Lind

Jedna z ciekawszych przedstawicielek berlińskiej sceny house. Ciepłe brzmienie, ogromna charyzma i umiejętność zarządzania często kilkutysięczną publicznością, czynią z niej artystkę wyjątkową.

Olivia

DJ-ka w pełnym tego słowa znaczeniu i wyznawczyni kultu płyt winylowych. Na polskiej scenie elektronicznej od dwunastu lat. Ze swoim bratem Kinzo Chrome tworzy kolektyw Chrono Bross. Była współtwórczynią (wraz z Chino) klubogalerii Radar – jednego z najorginalniejszych miejsc w Polsce z muzyką techno. Najbardziej lubi surowe i mroczne brzmienie muzyki techno, kwasowość muzyki acid, głębię cosmic, prostotę electro i ciepło muzyki house.

Kim

absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Józefa Elsnera w Warszawie (klasa fletu) i Akademii Filmu i Telewizii, dyplomowana realizator dźwięku, kompozytorka, producentka, wychowywana w rodzinie muzyków. Styl muzyczny Kim to szeroko pojęta elektronika, nie ogranicza się ona bowiem do konkretnych gatunków, łącząc ze sobą wszystko wedle gustu i uznania, wciąż poszukuje nowych brzmień. Jedna z założycieli grupy towarzysko-artystycznej ME.NE.LE / HOLA! / Deep We Can / Przyjaciele w tańcu. Ma na swoim koncie imprezy w klubach w całej Polsce, a także w Londynie, Berlinie, Brukseli i Grodnie. Miłośniczka winyli.

Charlie

Urodzona w Berlinie, mieszkająca w Polsce. Swoje mixy opiera na dźwiękach głębokiego electro, acidu i niebanalnych utworach disco. Grywała, m.in. w Paryżu, w słynnym Klubie La Java oraz w radiu Rinse FM. Nagrała też sety dla Cracki Records oraz dla radia Dublab z Kolonii.

Elwira Wojtunik

Artystka wizualna, kuratorka, VJ-ka. Założycielka i członkini duetu artystycznego znanego jako Elektro Moon Vision. Realizuje projekty multimedialne, instalacje interaktywne oraz wielkoformatowe projekcje, w tym mapping i projekcje sceniczne. Ich prace były wielokrotnie pokazywane i doceniane w trakcie międzynarodowych festiwali prezentujących nowatorską sztukę wizualną.

Tygrysice

Zespół powstał z miłości do riot grrrl, żeńskiego hip hopu oraz polskiej muzyki przełomu lat ’80 i ’90. Tygrysice są dla nas przede wszystkim swoistym manifestem politycznym, a naszą postawą chcemy pokazać, że dziewczyny mogą grać i to w girls-bandach właśnie tkwi największa siła. Dlatego ‚skład jest płynny’ a każda z Tygrysic gra na co najmniej trzech różnych instrumentach.