Warsztaty

Pomasuj mnie troszkę – masaż rozluźniający

Joanna Reszka (gabinet masażu Shen Zone)

Na warsztat zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę praktycznie nauczyć się jak za pomocą własnych rąk rozluźnić i odprężyć drugą osobę za pomocą prostej sekwencji ruchów zaczerpniętych z masażu shiatsu. Dobrze jest przyjść z drugą osobą!

Koszt warsztatu – 15 zł, Kontakt, ul. Szpitalna 40, I piętro, 14.11.2012, g. 17.00 – 18.30


Warsztat Freestyle Rapping

Prowadzenie: Lena Rogowska i Asia Bordowa

Najważniejszą zasadą warsztatów rapu jest fakt, że nie muszą być skierowane do osób uzdolnionych muzycznie, posiadających świetny słuch. Drugą zasadą jest brak jednego sposobu rapowania. Każdy ma swój indywidualny sposób ekspresji i chodzi o to, żeby poprzez udział w warsztatach odkrył go. To jest cenne. Trzecią zasadą jest dokładna analiza tekstu. Ważne jest, aby uczestniczka warsztatu napisała o tym, co naprawdę jest dla niej ważne. Nie ma tu miejsca na teksty przypadkowe. Nawet teksty pozornie powierzchowne, jeśli nie są przypadkowe, mają swoją siłę. Pracujemy nad rytmem, flow, intonacją, obecnością sceniczną. Bezpodstawnie uważa się, że rap to domena mężczyzn.
Poprzez naszą pracę i poprzez fakt, że same jesteśmy kobietami łamiemy ten stereotyp. Wyzwaniem jest tworzenie alternatywy dla osób mających naprawdę coś do powiedzenia. Wracamy przez to do źródeł i głównych wartości rapu: z jednej strony indywidualna ekspresja, z drugiej pokój, miłość, jedność, radość.

Kawiarnia Naukowa, ul.Szeroka 10, 15.11.21012, g. 17.00-19.00. Koszt warsztatu -10 zł


Warsztat emisji głosu „Na głos”

Izabela Skrypuch, Wokaliza (www.wokaliza.eu)

Wiedza z zakresu emisji głosu była do tej pory zarezerwowana niemal wyłącznie dla wąskiego grona profesjonalistów takich : śpiewacy operowi, wokaliści, aktorzy. Podczas warsztatu będzie można praktycznie doświadczyć z technikami pracy z głosem.

Koszt warsztatu – 15 zł, Bióro, ul. Dietla 97/9a, 16.11.2012, g. 17.00 – 18.30.


Centrum głosu

Prowadzenie: Joanna Słowińska, pierwsza dama polskiego folku

Joanna wykorzystuje elementy techniki ruchu Emila Jaques-Dalcroze’a (plastique animée). W technice głosu białego i polskiej pieśni ludowej odnajdziecie własną drogę w poszukiwaniu pieśni wewnętrznej – innej dla każdego z nas.

Klub Fabryka, ul. Zabłocie 23, 17.11.2012, g. 10.00 – 14.00 koszt warsztatu- 15 zł


Kobieca inicjacja – moc księżycowego cyklu

Agnieszka Matera (psycholog, trenerka, arteterapeutka, www.kobiecamoc.strefa.pl)

Warsztat będzie okazją do nowego, twórczego spojrzenia na swój kobiecy cykl, tak aby przeżywać go pełniej, bardziej świadomie, być z nim w harmonii i czerpać z niego siłę. Dzięki wizualizacji i pracy z wyobraźnią, uczestniczki w symboliczny sposób doświadczą inicjacji, której w naszej kulturze nie mamy okazji przeżyć w okresie dorastania. Każda uczestniczka warsztatu otrzyma też wyjątkowy prezent, zgodny z indywidualnymi pragnieniami i potrzebami.

Koszt warsztatu – 15 zł .Bióro, ul. Dietla 97/9a, 17.11.2012, g. 15.00 – 18.00