Sztuki wizualne

Pokaz video art

Pokaz kobiecej sztuki video to kolaż kobiecej percepcji świata będący zbiorem powstałym w wyniku pasji, lęków, poszukiwań tożsamości, kontestacji rzeczywistości, miłości, ukojenia i inspiracji.


Wernisaż prac Anny Kowal

Cykl wielkoformatowych fotokolaży przedstawia niebanalne spojrzenie na kobiecą naturę. Na obrazach zobaczymy m.in. dziewczyny z zespołu Translola obdarte z rockowych atrybutów i umieszczone w zaskakujących, niejednoznacznych kontekstach wykreowanych przez wyobraźnię artystki.


Street Fighters

Cykliczna impreza Klubu Pauza. Konfrontacja: dźwięk vs. graffiti. W podziemiach Klubu Pauza tworzy się nowa, multimedialna jakość. Tym razem będzie to kobieca runda, „zawalczą” Agata Dudek i Anna Maria Przybysz.


Wernisaż prac Jutty Missbach

Norymberska fotografka zrealizowała we współpracy z Domem Krakowskim w Norymberdze projekt będący serią portretów gości krakowskiej instytucji i jednocześnie wybitnych przedstawicieli polskiej i niemieckiej kultury. Na zdjęciach uwiecznieni zostali m.in. Andrzej Stasiuk, Mariusz Szczygieł, Dorota Masłowska, Marek Konrad, Jerzy Stuhr i inni.