Program

16 listopada

Kino 18, ul. Floriańska 18

18:00 – Pokaz video art

Pokaz kobiecej sztuki video to kolaż kobiecej percepcji świata będący zbiorem powstałym w wyniku pasji, lęków, poszukiwań tożsamości, kontestacji rzeczywistości, miłości, ukojenia i inspiracji.

Galeria Pauza, ul. Floriańska 18

20:00 – Wernisaż prac Anny Kowal

Cykl wielkoformatowych fotokolaży przedstawia niebanalne spojrzenie na kobiecą naturę. Na obrazach zobaczymy m.in. dziewczyny z zespołu Translola obdarte z rockowych atrybutów i umieszczone w zaskakujących, niejednoznacznych kontekstach wykreowanych przez wyobraźnię artystki.

Klub Pauza, ul. Floriańska 18

21:00 – Street Fighters

Cykliczna impreza Klubu Pauza. Konfrontacja: dźwięk vs. graffiti. W podziemiach Klubu Pauza tworzy się nowa, multimedialna jakość. Tym razem będzie to kobieca runda, „zawalczą” Agata Dudek i Anna Maria Przybysz.


17 listopada

Kawiarnia Naukowa, ul. Jakuba 29-31

15:00 – Warsztat „Freestyle rapping”
Prowadzenie: Lena Rogowska i Asia Bordowa

Zapraszamy wszystkie osoby mające chęć spróbować swoich sił na polu freestyle. W warsztacie wezmą udział m.in. wychowanki Ośrodka Wychowawczo-Opiekuńczego. Warsztat zostanie zwieńczony pokazem podczas „Gadającej Suki w Gadającym Psie” w Klubie Piękny Pies.

Dom Norymberski, ul. Skałeczna 2

18:00 – Wernisaż prac Jutty Missbach

Norymberska fotografka zrealizowała we współpracy z Domem Krakowskim w Norymberdze projekt będący serią portretów gości krakowskiej instytucji i jednocześnie wybitnych przedstawicieli polskiej i niemieckiej kultury. Na zdjęciach uwiecznieni zostali m.in. Andrzej Stasiuk, Mariusz Szczygieł, Dorota Masłowska, Marek Konrad, Jerzy Stuhr i inni.

Klub Piękny Pies, ul. Sławkowska 6

19:00 – Gadająca Suka w Gadającym Psie

Gadający Pies jest ostatnio jednym z najbardziej obleganych wydarzeń na mapie kulturalnej Krakowa. Podczas comiesięcznych spotkań „swoje 5 minut” mają znane osobowości świata artystycznego i naukowego. Gadający Pies to „mówiona gazeta” starannie redagowana, zawierająca naukowe eseje, ale i kabaretowe żarty. Podczas Transsmisji scenę przejmą kobiety. Gadający Pies zmieni się w Gadającą Sukę!


18 listopada

Rozrywki 3, ul. Mikołajska 3

19:00 – Koncert Paulina Bisztyga i goście (Kraków)

Artyści zaśpiewają utwory Lhasy de Sela, przywołując postać tej legendarnej, przedwcześnie zmarłej wokalistki o amerykańsko-meksykańskich korzeniach.

20:00 – Koncert Oczi Cziorne (Trójmiasto)

Legenda sceny alternatywnej lat 80. Piosenki „Oczu” do dziś urzekają onirycznym klimatem i uderzają trzeźwym spojrzeniem na rzeczywistość. „Smutne kobiety”, „legendarna formacja” czy „pierwszy polski girlsband” – nieważne jak były nazywane, ważne, że niespokojne dusze ciągle nie pozwalają im powiedzieć „dość”.

21:00 – Koncert Rykarda Parasol (San Francisco)

Niekwestionowana gwiazda klimatów mroczno-romantycznych. Po raz pierwszy pojawiła się w Polsce, by poznać kraj, z którego pochodzi jej ojciec. Przy okazji przywiozła kilka własnych dźwięków, a polska publiczność pokochała ją od pierwszego usłyszenia. Amerykanka porównywana jest do PJ Harvey, Nicka Cave’a czy Toma Waitsa, my uważamy, że Rykarda jest jedyna w swoim rodzaju.


19 listopada

Kawiarnia Naukowa, ul. Jakuba 29-31

14:00 – Warsztat „Baby do garów”
Prowadzenie: Żana Seweryn

Warsztat rytmiczny przy użyciu nietypowych instrumentów (garnki, łyżki itp.). Już w zeszłym roku warsztat ten cieszył się niezwykłym powodzeniem.

16:00 – Kuchnia społeczna z udziałem artystek

Cykliczna impreza promująca etyczną konsumpcję, weganizm oraz wspólne biesiadowanie będzie tym razem okazją do poznania artystek i organizatorek festiwalu.

18:00 – Pokaz wyniku warsztatów „Baby do garów”

Prezentacja uczestniczek warsztatów

Pod Jaszczurami, Rynek Główny 8

19:00 – Koncert Scragfight (Glasgow)

Scragfight to jak same o sobie piszą: „Trzy ninja feministki na emeryturze z Glasgow. W dzień polują na zombie, w nocy hałasują z pomocą instrumentów lub… czegokolwiek. Scragfight produkuje melodyjny, choć niepozbawiony ostrych pazurów rock z elementami punka. Tym paniom zdecydowanie trzeba dać się podrapać.

20:00 – Koncert Translola (Kraków)

Muzyka krakowskiej Transloli grającej od 2008 r. to mieszanka rock’n’rollowego temperamentu i słowiańskiej wrażliwości. Charyzmatyczna frontwoman Gabi obdarzona potężnym, rockowym wokalem doprowadza publiczność do scenicznej ekstazy.

21:00 – Koncert Shirley Holmes (Berlin)

Pod tym imieniem i nazwiskiem ukrywają się dwie dziewczyny i jeden facet ostro mieszający w klimatach garage/punk/grunge. Warto zaczerpnąć od nich energię.

22:30 – Koncert Olivia Anna Livki (Berlin)

Pod tym imieniem i nazwiskiem ukrywają się dwie dziewczyny i jeden facet ostro mieszający w klimatach garage/punk/grunge. Warto zaczerpnąć od nich energię.


20 listopada

Meli Melo, Akademia Rozwoju Osobistego Kobiet
ul. Krowoderska 68/3

16:00 – Warsztat „Jak założyć firmę, zespół rockowy lub pojechać do Chin”

Prowadzenie: Ewa Langer, Agata Dutkowska oraz Iwona Tamborska we współpracy z Latającą Szkołą dla Kobiet.


26 listopada

Dom Kultury w Brzeźnicy, Brzeźnica 57

12:00 – Warsztat recyklingu „Baba potrafi”
Prowadzenie: Anna Kowal

14:00 – Warsztat „Baby do garów”
Prowadzenie: Żana Seweryn

16:00 – Próba otwarta zespołu Translola i Tańczące kumoszki z Paszkówki
Próba połączenia muzyki rockowej z ludową.

20:00 – Wspólny koncert zespołu Translola i Tańczące Kumoszki z Paszkówki