16 listopada
Kino 18, ul. Floriańska 18
18:00 – Pokaz video art
Pokaz kobiecej sztuki video to kolaż kobiecej percepcji świata będący zbiorem powstałym w wyniku pasji, lęków, poszukiwań tożsamości, kontestacji rzeczywistości, miłości, ukojenia i inspiracji.
Galeria Pauza, ul. Floriańska 18
20:00 – Wernisaż prac Anny Kowal
Cykl wielkoformatowych fotokolaży przedstawia niebanalne spojrzenie na kobiecą naturę. Na obrazach zobaczymy m.in. dziewczyny z zespołu Translola obdarte z rockowych atrybutów i umieszczone w zaskakujących, niejednoznacznych kontekstach wykreowanych przez wyobraźnię artystki.
Klub Pauza, ul. Floriańska 18
21:00 – Street Fighters
Cykliczna impreza Klubu Pauza. Konfrontacja: dźwięk vs. graffiti. W podziemiach Klubu Pauza tworzy się nowa, multimedialna jakość. Tym razem będzie to kobieca runda, „zawalczą” Agata Dudek i Anna Maria Przybysz.
17 listopada
Kawiarnia Naukowa, ul. Jakuba 29-31
15:00 – Warsztat „Freestyle rapping”
Prowadzenie: Lena Rogowska i Asia Bordowa
Zapraszamy wszystkie osoby mające chęć spróbować swoich sił na polu freestyle. W warsztacie wezmą udział m.in. wychowanki Ośrodka Wychowawczo-Opiekuńczego. Warsztat zostanie zwieńczony pokazem podczas „Gadającej Suki w Gadającym Psie” w Klubie Piękny Pies.
Dom Norymberski, ul. Skałeczna 2
18:00 – Wernisaż prac Jutty Missbach
Norymberska fotografka zrealizowała we współpracy z Domem Krakowskim w Norymberdze projekt będący serią portretów gości krakowskiej instytucji i jednocześnie wybitnych przedstawicieli polskiej i niemieckiej kultury. Na zdjęciach uwiecznieni zostali m.in. Andrzej Stasiuk, Mariusz Szczygieł, Dorota Masłowska, Marek Konrad, Jerzy Stuhr i inni.
Klub Piękny Pies, ul. Sławkowska 6
19:00 – Gadająca Suka w Gadającym Psie
Gadający Pies jest ostatnio jednym z najbardziej obleganych wydarzeń na mapie kulturalnej Krakowa. Podczas comiesięcznych spotkań „swoje 5 minut” mają znane osobowości świata artystycznego i naukowego. Gadający Pies to „mówiona gazeta” starannie redagowana, zawierająca naukowe eseje, ale i kabaretowe żarty. Podczas Transsmisji scenę przejmą kobiety. Gadający Pies zmieni się w Gadającą Sukę!
18 listopada
Rozrywki 3, ul. Mikołajska 3
19:00 – Koncert Paulina Bisztyga i goście (Kraków)
Artyści zaśpiewają utwory Lhasy de Sela, przywołując postać tej legendarnej, przedwcześnie zmarłej wokalistki o amerykańsko-meksykańskich korzeniach.
20:00 – Koncert Oczi Cziorne (Trójmiasto)
Legenda sceny alternatywnej lat 80. Piosenki „Oczu” do dziś urzekają onirycznym klimatem i uderzają trzeźwym spojrzeniem na rzeczywistość. „Smutne kobiety”, „legendarna formacja” czy „pierwszy polski girlsband” – nieważne jak były nazywane, ważne, że niespokojne dusze ciągle nie pozwalają im powiedzieć „dość”.
21:00 – Koncert Rykarda Parasol (San Francisco)
Niekwestionowana gwiazda klimatów mroczno-romantycznych. Po raz pierwszy pojawiła się w Polsce, by poznać kraj, z którego pochodzi jej ojciec. Przy okazji przywiozła kilka własnych dźwięków, a polska publiczność pokochała ją od pierwszego usłyszenia. Amerykanka porównywana jest do PJ Harvey, Nicka Cave’a czy Toma Waitsa, my uważamy, że Rykarda jest jedyna w swoim rodzaju.
19 listopada
Kawiarnia Naukowa, ul. Jakuba 29-31
14:00 – Warsztat „Baby do garów”
Prowadzenie: Żana Seweryn
Warsztat rytmiczny przy użyciu nietypowych instrumentów (garnki, łyżki itp.). Już w zeszłym roku warsztat ten cieszył się niezwykłym powodzeniem.
16:00 – Kuchnia społeczna z udziałem artystek
Cykliczna impreza promująca etyczną konsumpcję, weganizm oraz wspólne biesiadowanie będzie tym razem okazją do poznania artystek i organizatorek festiwalu.
18:00 – Pokaz wyniku warsztatów „Baby do garów”
Prezentacja uczestniczek warsztatów
Pod Jaszczurami, Rynek Główny 8
19:00 – Koncert Scragfight (Glasgow)
Scragfight to jak same o sobie piszą: „Trzy ninja feministki na emeryturze z Glasgow. W dzień polują na zombie, w nocy hałasują z pomocą instrumentów lub… czegokolwiek. Scragfight produkuje melodyjny, choć niepozbawiony ostrych pazurów rock z elementami punka. Tym paniom zdecydowanie trzeba dać się podrapać.
20:00 – Koncert Translola (Kraków)
Muzyka krakowskiej Transloli grającej od 2008 r. to mieszanka rock’n’rollowego temperamentu i słowiańskiej wrażliwości. Charyzmatyczna frontwoman Gabi obdarzona potężnym, rockowym wokalem doprowadza publiczność do scenicznej ekstazy.
21:00 – Koncert Shirley Holmes (Berlin)
Pod tym imieniem i nazwiskiem ukrywają się dwie dziewczyny i jeden facet ostro mieszający w klimatach garage/punk/grunge. Warto zaczerpnąć od nich energię.
22:30 – Koncert Olivia Anna Livki (Berlin)
Pod tym imieniem i nazwiskiem ukrywają się dwie dziewczyny i jeden facet ostro mieszający w klimatach garage/punk/grunge. Warto zaczerpnąć od nich energię.
20 listopada
Meli Melo, Akademia Rozwoju Osobistego Kobiet
ul. Krowoderska 68/3
16:00 – Warsztat „Jak założyć firmę, zespół rockowy lub pojechać do Chin”
Prowadzenie: Ewa Langer, Agata Dutkowska oraz Iwona Tamborska we współpracy z Latającą Szkołą dla Kobiet.
26 listopada
Dom Kultury w Brzeźnicy, Brzeźnica 57
12:00 – Warsztat recyklingu „Baba potrafi”
Prowadzenie: Anna Kowal
14:00 – Warsztat „Baby do garów”
Prowadzenie: Żana Seweryn
16:00 – Próba otwarta zespołu Translola i Tańczące kumoszki z Paszkówki
Próba połączenia muzyki rockowej z ludową.
20:00 – Wspólny koncert zespołu Translola i Tańczące Kumoszki z Paszkówki