Transsmisja 2011

Program / Zespoły / Warsztaty / Sztuki wizualne / Plakaty / Galeria / Video / Relacje

transsmisja-2011-banner

III Lady Fest w Małopolsce

6-20 listopada 2011 (Kraków)
26 listopada 2011 (Brzeźnica)


16 listopada rozpocznie się trzecia edycja Festiwalu Transsmisja. Sześć kolejnych dni wypełnionych będzie spotkaniami, warsztatami, a przede wszystkim koncertami, pokazującymi co potrafią kobiety.


To już trzecia edycja imprezy organizowanej przez kobiety dla wszystkich, którzy mają ochotę posłuchać dobrej, nie zawsze pokornej muzyki oraz nauczyć się czegoś nowego w ramach warsztatów free styele rappingu, baby do garów, street fighters i wielu innych. W tym roku zapraszamy także seniorki, które będą miały okazję odkryć nowe zastosowania przyrządów kuchennych- jako instrumentów rytmicznych.

Najbardziej emocjonującą stronę Festiwalu stanowią wieczorne koncerty, będące zderzeniem wielu różnych gatunków muzycznych.  Reaktywacja legendy trójmiejskiej sceny, zespołu Oczi Cziorne, koncerty Shirley Holms i Olivii Anny Livki  z Berlina to nie jedyne z atrakcji.

W tym roku zaprosiłyśmy także Rykardę Parasol, coraz bardziej znaną u nas, amerykańską wokalistkę. Nowością będzie udział kobiet w „Gadającym Psie” czyli „Gadająca Suka w Gadającym Psie” – cyklicznej imprezie organizowanej m.in. przez Piotra Bikonta i Macieja Piotra Prusa.

Tegoroczna edycja Transmisji odbywa się pod hasłem Kobieta-Polka-Europejka, będącym nawiązaniem do sprawowania przez nasz kraj prezydencji w Unii Europejskiej.


Polka -Europejka Festiwal

Misją Festiwalu jest promowanie twórczej postawy kobiet. Priorytetem edycji  2011 Festiwalu jest, aby poza formułą prezentacji kobiecych osiągnięć muzycznych, zaistniała również sytuacja twórczego uczestnictwa, transferu wiedzy i umiejętności, zachęcenia do działania. Podczas Festiwalu zaprezentują się polskie i zagraniczne zespoły oraz wokalistki, prezentujące szerokie spectrum muzycznych stylów oraz wysoki poziom artystyczny.

Koncerty odbędą się w  klubie pod Jaszczurami, Kawiarni Naukowej, klubie Pauza, klubie Piękny Pies, klubie Rozrywki 3.

Oprócz koncertów uczestniczki i uczestnicy festiwalu będą mogli wziąć udział w wyjątkowych, kreatywnych warsztatach prowadzonych przez kobiety:

  • warsztat rytmiczny przy użyciu nietypowych instrumentów (garnki, łyżki, itp.) – dla seniorek
  • warsztat feestyle rapping
  • warsztat perkusyjny dla wszystkich kobiet „Baby do garów”
  • warsztat „Jak założyć własną firmę, zespół rockowy  lub wyjechać do Chin”
  • warsztat recyklingowy „Baba potrafi”

Dodatkowo każdemu  festiwalowemu wieczorowi towarzyszyć będą wystawy, pokazy video art, performance i warsztaty.

Klub festiwalowy
Kawiarnia Naukowa
ul. Jakuba 29, Kraków
16 – 20 listopada 2011